pondělí 7. března 2016

MODRÝ PLAMEN

  Oválný safír ze Srí Lanky, 1,5 karátu váhy. Výrazná barvoměna, tedy na denním světle modrý, na umělém sytě fialový. Hedvábný lesk. V jednom místě drobný shluk bublinkovitých inkluzí. Zasazen do prstenu z ryzího stříbra. Tolik k zevnějšku.

  Kámen se saturnskou signaturou. Saturn, je dle védské astrologie karmický učitel a svým způsobem i soudce. Inteligence, která nás, obvykle velmi nekompromisně vede k završení karmických cyklů a „projektů“ a k vnitřním změnám, které souvisí s těmito završeními. Ke změnám vzorců chování, které nejsou v souladu se vzorci širších struktur a pokud toho nejsme schopni, tak k jejich opuštění, protože „všeho do času“. Takováto intervence, buď v dobách, kdy Saturn prochází citlivými oblastmi našeho horoskopu nebo dostane-li se do našeho energetického systému, například v podobě šperku se saturnskou signaturou, může být vnímána dvěma způsoby, v závislosti na tom, v jakém jsme vztahu s tématy na které v nás Saturn působí, na naší zralosti k jejich završení. Nejsme-li připraveni, můžeme saturnské působení prožívat jako násilný, bolestný akt a naopak v případě, že připraveni jsme, lze očekávat osvobozující úlevu ve chvíli, kdy nám Saturn pomůže uzavřít další etapu naší cesty.
  Celkově vyniká tento konkrétní safír pronikavým, ale jemným působením. Dovede pomoci mysli se osvobodit a vyletět vysoko do klidných blažených sfér jako na andělských perutích.


  Saturn si říká o jednoduchou, strohou formu, která se odráží v prostém dizajnu, kde jedinou ozdobou je grafické vyjádření čísla osm, jež náleží této planetě.


Při umělém světle se mění modrá barva v sytě fialovou.

Žádné komentáře:

Okomentovat